Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hallgatók szerint a megjelölt időkeret nem elég arra, hogy egy ilyen döntést rendesen átgondoljanak. Illetve a választható lehetőségek közül nem mind világos, hogy mivel is jár pontosan.
A 2020/2021-es tanévtől újraindul a 2016-ban megszüntetett kulturális antropológia alapképzés a Miskolci Egyetemen. A szakért felelős intézet igazgatója az Eduline-nak elmondta: a szakot a piaci igényekhez igazodva alakították át, a gyakorlati alkalmazást helyezve a középpontba.
Közzétette a kormány a honlapján, milyen szakokra és milyen feltételekkel lehet majd felvételizni 2017-ben. A listában szerepelnek azok a szakok, ahol kötelező az emelt szintű érettségi, valamint az is, milyen képzésektől kell búcsúzni. Igen népszerű szakokat is elkaszált a kormány.
Hatvan alap-, osztatlan, illetve mesterképzés szűnik majd meg, de 2016-ban még jelentkezhettek rá. A rendelet szerint a „régi” struktúra szerint mennek a meghirdetések a 2017-es általános felvételi eljárásig.
Szakok szűnnek meg, egyetemek és főiskolák alakulnak át vagy olvadnak össze. Sok változás vár a felsőoktatásra a 2015/2016-os tanévben - ezeket gyűjtöttük össze.
Egyre nagyobb a nemzetközi tiltakozás amiatt, hogy a magyar kormány a jövő évtől meg akarja szüntetni a kulturális antropológia alapszakot. A rövidtávú megfontolásról beszélő britek után most a világ legnagyobb antropológiai szakmai szervezete is azt kéri, vonják vissza a döntést – írta az Index.
A brit antropológiai társaság alapítója, a világhírű dokumentumfilmes André Singer szerint „rövidlátó döntést” hozott a magyar kormány azzal, hogy meg akarja szüntetni a kulturális antropológia szakot.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
A kulturális antropológia alapszakot is fel akarják számolni, ez ellen tiltakozik a Magyar Kulturális Antropológiai Társaság, mely állásfoglalásában kérte a döntéshozókat, vonják vissza a döntést.
Az új felsőoktatási stratégiában elkaszált kulturális antropológia, andragógia, osztott agrármérnöki és környezetgazdálkodási agrármérnöki szakokon diplomázott több parlamenti képviselő.
Beszámoltunk arról, hogy milyen szakok szűnnek meg 2016-ra. Megnéztük, milyen lesz a középszintű szóbeli érettségi, és milyen ponthatárokra számíthattok a legnépszerűbb képzéseken. Bemutattuk a legmenőbb nyári táborokat, tippeket adtunk az olcsó nyaraláshoz, és összefoglaltuk a nyári diákmunkával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. A hét hírei és cikkei.
A 2016/2017-es tanévre teljesen átalakul a felsőoktatási szakképzések rendszere a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzéke alapján, amelyet kedden hoztak nyilvánosságra. A társadalomtudományi és pedagógiai területet lenullázták.
Harminchét jelenlegi mesterszak és két osztatlan képzés a 2016/2017-es tanévben biztosan nem indul a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzéke alapján, amelyet kedden tettek közzé. Több képzésnek pedig az elnevezése változott.
Összesen huszonegy alapszak, köztük az andragógia, a kulturális antropológia és a társadalmi tanulmányok képzés szűnik meg 2016-tól, több szak átalakul és újakat is bevezetnek. A kommunikáció és médiatudomány, illetve a nemzetközi tanulmányok alapképzés megmarad. Kedden nyilvánosságra hozták a felsőoktatásban szerezhető képesítések 2016/2017-es tanévre érvényes jegyzékét. Itt vannak a részletek.
A képzési szerkezet átalakításáról szóló tervezet ellen tüntetnek szerda délután a hallgatók a Szalay utcában, az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt.
Az Átlátszó Oktatás megszerezte a Felsőoktatási törvény módosításának a kormány számára előkészített tervezetét, rengeteg változásra lehet számítani a rektorok jogkörén át a szakok listájáig, az egyik legkomolyabb csapást az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara szenvedheti el: nagyon komoly bevételkiesést szenvedhet el az intézmény, ami veszélyezteti a kar fennmaradását.
Pénteken jelentette be az Emmi, hogy felülvizsgálták a felsőoktatási rendszert és több képzést is megszüntetnének. Így a nemzetközi és társadalmi tanulmányi alapszakot is. Ez viszont ahhoz vezet, hogy többek között az ELTE Társadalomtudományi Kara elveszti bevételeinek több mint 60 százalékát, ez pedig a kar megszűnéséhez vezet.